Карантин подовжено
до 22 травня
Уряд продовжив загальнонаціональний карантин в Україні – він триватиме до 22 травня 2020 року. З постановою КМУ можна ознайомитись тут: bit.ly/2zXHQum.
Таким чином, всі заклади освіти, зокрема школи, продовжують працювати з використанням технологій дистанційного навчання.
Декілька ресурсів, що можуть стати вам у нагоді, з огляду на продовження карантину:
- МОН та ГО “Смарт освіта” підготували посібник з рекомендаціями для організації дистанційного навчання у молодшій, основній та старшій школі. У ньому – огляд основних інструментів для організації дистанційного навчання, рекомендації щодо того, як скласти розклад, налаштувати режим роботи вчителя/вчительки та зворотній зв’язок з учнями, а також про особливості оцінювання та контролю під час карантину. Новина про це тут: bit.ly/2xIRoJ6. Сам посібник можна завантажити за посиланням: bit.ly/2SI4MEr.
- Дистанційний урок з біології для 6-10 класів про коронавірусну інфекцію COVID-19 (4 варіанти уроку, з адаптацією для кожного класу). Заняття знайомить учнів зі шляхами передачі інфекції, дає практичні поради, як діяти під час пандемії нового коронавірусу та як вберегти себе. Урок створено з можливістю проведення через відеозв’язок або без нього – за умов обмеженого доступу до інтернету чи ґаджетів. Усі матеріали можна завантажити тут: bit.ly/2SHYCEr. Докладна новина на сайті МОН тут: bit.ly/3bbISQi.
- Цікавий вебінар про ефективний контент на уроках української мови та літератури для здійснення формувального оцінювання (середня та старша школи) від вчительки української мови та тренера проекту “БомбеЗНО” Ольги Питюр. Відеозапис трансляції можна подивитися тут: bit.ly/3bbBAfF, а завантажити презентацію – тут: cutt.ly/bykhNmj.
- Щочетверга о 18:00 Science Teens Platform проводить у Instagram інтерактивні прямі ефіри з українськими науковцями та науковицями. Вже встигли поговорити про астероїди та Армагеддон, вплив тривоги на організм і подолання стресу, екзопланети і космічний туризм. Деталі та сторінка Science Teens Platform тут: instagram.com/p/B_C0ZMHJ-ju.
- Нагадуємо, що ми також створили для вас спеціальний сайт, де зібрано всю інформацію про зміни в освіті через карантин (для шкіл там є окремий розділ) – mon-covid19.info.
КАРАНТИН ПРОДОВЖЕНО
ДО 11 ТРАВНЯ
Загальнонаціональний карантин продовжено до 11 травня 2020 року – відповідне рішення Уряд ухвалив 22 квітня. Це означає, що всі заклади освіти, зокрема школи, продовжують працювати з використанням технологій дистанційного навчання.
З огляду на це ось на що потрібно звернути увагу:
-
Лист МОН щодо організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти під час карантину – тут і про організацію дистанційного навчання, і про заповнення журналів та виставлення оцінок, і про зарплати вчителів. Новина про це тут, безпосередньо лист можна завантажити тут.
-
Рекомендації МОН щодо проведення підсумкового оцінювання та організованого завершення 2019-2020 навчального року.
-
Якщо ви працюєте в спеціальному закладі освіти, закладі освіти для дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, вам в нагоді стане це роз’яснення від МОН.
-
22 квітня т.в.о. Міністра Любомира Мандзій провела трансляцію, де онлайн відповідала на питання освітян щодо карантину. Ознайомитись із її записом можна тут.
Також ми створили для вас спеціальний сайт, де зібрано всю інформацію про зміни в освіті через карантин (для шкіл там є окремий розділ) – mon-covid19.info.
ВСЕУКРАЇНСЬКА ШКОЛА ОНЛАЙН
Для організації дистанційного навчання школи можуть використовувати відеоуроки для учнів 5-11 класів у межах проєкту Всеукраїнська школа онлайн. Їх можна переглядати на YouTube-каналі МОН та ще на 15 телеканалах і медіаресурсах. За результатами двох тижнів роботи, 54% українців позитивно оцінили проєкт.
На YouTube-каналі МОН уроки публікуються і зберігаються в окремих списках відтворення для кожного класу:
- 5 клас – bit.ly/USO5class
- 6 клас – bit.ly/USO6class
- 7 клас – bit.ly/USO7class
- 8 клас – bit.ly/USO8class
- 9 клас – bit.ly/USO9class
- 10 клас – bit.ly/USO10class
- 11 клас – bit.ly/USO11class
Цього тижня проєкт:
- запускає дворівневий експертний супровід, для того щоб уникнути можливих помилок та неточностей;
- отримав окрему сторінку на сайті МОН, де збирається вся оновлена інформація;
- стає доступнішим – поступово до уроків, що вже вийшли, публікуватимуться субтитри.
Обмеження з 06.04!!!